Állat és Ember - Állataink egészsége

Állataink egészsége


Mérgező növények

Mostanában több platformon is találkozhattatok a kutyusokra veszélyes mérgező növények listájával. Mi is ezt terveztük áprilisi hírlevelünk témájaként. Igyekeztünk részletesebben összeszedni az információkat, a teljesség igénye nélkül most a legelterjedtebb fajtákról írunk, valamint azokat a szoba és kerti növényeket gyűjtöttük »

Okosgazdi - Kullancs

Külső élősködők 1.
A kullancs

A „kullancsszezon” ma már nem csak tavasztól őszig tart. A kullancsok szaporodásának leginkább a meleg, nedves közeg kedvez, ezáltal valóban a leírt időszakban vannak jelen a legnagyobb számban környezetünkben. 0'C alatt, illetve a tűző »

Okosgazdi - Szívférgesség

SZÍVFÉRGESSÉG

A szívférgesség nevű betegség korábban csak a délebbre fekvő országokban volt honos, néhány éve azonban hozzánk is elért. A gyógyítása nem egyszerű, és nem is olcsó.
Az elsősorban kutyafélékre veszélyes – de kisebb számban macskákban és más húsevő »

"Csak" egy toklász?

Liza 10 év feletti, örökbefogadott yorki kutyus. 2 és fél éve van nálam, de olyan mintha mindig is a családunk tagja lett volna. Korát meghazudtolóan aktív, energikus, szinte fáradhatatlan, labdamániás csöppség. Hozzánk kerülése után nemsokkal ivartalanításon, emlőeltávolításon, fogkőleszedésen esett át, »

Az ivartalanítás fontossága

Az "Állat és Ember" Állatvédő Egyesület 2012 szeptember 29-i Állatok Világnapi rendezvényén rögzített előadás.

Előadó: Dr. Thuróczy Julianna PhD, dipl. ECAR, egyetemi docens,
SzIE, Állatorvos-tudományi Kar, Szülészeti és Szaporodásbiológiai Klinika
Budafoki Állatgyógyászati Központ
»

A néma szenvedés

Az "Állat és Ember" Állatvédő Egyesület 2012 szeptember 29-i Állatok Világnapi rendezvényén rögzített előadás a fájdalom felismeréséről, az állatok néma szenvedéséről.

Előadó: Dr. Kiss Gabriella állatorvos, az Epilepsziás Kutyákért Alapítvány kuratóriumának elnöke

A filmet készítette: Nemes Imre »

Azt a rézfán fütyülőjét!! - vagy rézágyát?

Kovács Aranka gyógy-designertől ollóztuk - engedélyével - ezt az anyagot. Nekünk a rézágy (ezt próbáltuk eddig) az állatoknál bejött.

A réz gyógyító ereje

A réz gyógyhatását már több ezer éve megfigyelte az emberiség.
Indiában ie. 2000 évvel a »

Gondolatok az ivartalanításról

A nem tenyésztési céllal tartott nőstény kutyák és macskák ivari működése a tulajdonos számára kellemetlen tünetekkel járhat. Elég csak a kutyák tüzelésével járó véres hüvelyfolyás lakókörnyezetet szennyező hatására vagy a macskák - jószomszédi kapcsolatokat aláásó - nyávogására gondolnunk. Ehhez társul »

Amit az oltásokról tudnod kell

Ajánlott oltási program kutyáknak:

Az, hogy kutyádnak, milyen oltásokra van szüksége, nagyban függ attól, honnan, hogyan és milyen életkorban kerül hozzád.

Kölyök-kutyák:
A beadandó oltásokat befolyásolja a környezet, és sok egyéb tényező, de állatorvosod tudja legjobban, hogy az »

A Lyme-kór (Lyme-borreliózis) diagnosztikája kutyán

Történet:
A Lyme-borreliózist, (későbbiekben Lb) 1975-ben mint jól körülhatárolt kórképet az USA-beli Lyme városkájában írták le először, mint kullancs (Ixodes ricinus) által terjesztett betegséget emberen.
A kórképet okozó baktériumot, 1982-ben W. Burgdorferi izolálta először és az ő tiszteletére nevezték el »

Légitámadás!- bolha, kullancs, tetű, szúnyog és a védekezés ellenük

Bár ezeknek a levegőből jött ellenségeknek a mérete kicsiny, a problémák, melyet okoznak megjelenésükben (bolha-allergia) riasztóak, egészségügyi hatásukat (dirofilária, microfilária, lyme) illetően igen komolyak, ezért a védekezés velük szemben nem elhanyagolható. A használandó szer megvá-lasztásánál fontos megbeszélned állatorvosoddal, milyen körülmények »